Powstanie rządowy zespół, który zajmie się pomocą dla rodzin ofiar tragedii w Smoleńsku

Powstanie rządowy zespół, który zajmie się pomocą dla rodzin ofiar tragedii w Smoleńsku

Dzisiejsze specjalne posiedzenie Rady Ministrów zostało zwołane w związku z tragiczną w skutkach katastrofą samolotu prezydenckiego Tu-154 niedaleko Smoleńska.


W katastrofie zginął Prezydent RP Lech Kaczyński wraz z małżonką oraz towarzyszące im osoby, które leciały na uroczystości związane z obchodami rocznicy Zbrodni Katyńskiej. Wśród pasażerów samolotu byli także m.in.: marszałkowie i posłowie Sejmu i Senatu, wysocy dowódcy Polskich Sił Zbrojnych, szefowie agend rządowych, biskupi, pracownicy Kancelarii Prezydenta, członkowie Rodzin Katyńskich i innych stowarzyszeń oraz pracownicy BOR. W katastrofie zginęła również załoga samolotu Tu-154. Razem 96 osób.

Posiedzenie rządu rozpoczęło się minutą ciszy dla uczczenia pamięci ofiar katastrofy lotniczej.

To największa tragedia w historii Polski, która ma wymiar nie tylko ludzki, ale również ustrojowy i konstytucyjny – powiedział premier Donald Tusk. Podkreślił, że zostanie powołany specjalny zespół rządowy, który zajmie się uruchamianiem pomocy dla rodzin osób, które zginęły pod Smoleńskiem.

Premier poinformował członków rządu, że dziś jeszcze wyjedzie do Smoleńska na miejsce katastrofy. Zapowiedział też, że po powrocie prawdopodobnie odbędzie się kolejne posiedzenie Rady Ministrów.

Dla uczczenia pamięci ofiar tragicznie poległych pod Smoleńskiem zdecydowano, że jutro, 11 kwietnia 2010 r. o godzinie 12.00, w całej Polsce obowiązywać będzie 2-minutowa cisza. Dwuminutowa cisza w południe zostanie także ogłoszona w dniu pogrzebu ofiar katastrofy.
 


Zobacz także