Zobacz polskie filmy za 10 zł [Kultura Dostępna w kinie]

Od 30 kwietnia 2015 r. za bilet w wybranych kinach na polskie filmy zapłacimy 10 złotych. Skorzystają wszyscy, którzy chcą poznać polską sztukę filmową. Cykl seansów z polskim kinem za 10 zł otworzy nagrodzona Oscarem „Ida” w reżyserii Pawła Pawlikowskiego. „Kultura Dostępna w kinie” to kolejny element szerszego programu „Kultura Dostępna”, realizowanego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego (MKiDN).


Klaps filmowy z informacją: Polskie filmy, czwartki, 18.00, 10 złotych, kina Helios w całej Polsce i kino Iluzjon
Grafika: MKiDN

Polskie filmy za 10 zł

Dzięki akcji MKiDN „Kultura Dostępna w kinie” za bilety na polskie filmy zapłacimy jedynie 10 zł. Z oferty kin skorzystają wszyscy, którzy chcą zapoznać się z polska sztuką filmową.

Kiedy do kina

W 35 kinach na terenie całej Polski w każdy czwartek o godzinie 18:00 do końca 2015 r. odbywać się będą specjalne pokazy polskich filmów, na które bilety będą kosztować 10 zł.

Projekcje odbywać się będą w Bełchatowie, Białymstoku, Bielsku-Białej, Bydgoszczy, Dąbrowie Górniczej, Gdańsku, Gdyni, Gnieźnie, Gorzowie Wielkopolskim, Grudziądzu, Kaliszu, Kędzierzynie-Koźle, Kielcach, Koninie, Legnicy, Lubinie, Łodzi, Nowym Sączu, Olsztynie, Opolu, Pile, Piotrkowie Trybunalskim, Płocku, Radomiu, Rzeszowie, Siedlcach, Sosnowcu, Starachowicach, Szczecinie, Tczewie, Wrocławiu oraz w Warszawie. 

Zaczynamy od „Idy”

Już w czwartek (30 kwietnia) cykl projekcji otworzy nagrodzona Oscarem „Ida” w reżyserii Pawła Pawlikowskiego. Do końca roku odbędzie się łącznie ponad 30 takich seansów.

Co zobaczą widzowie? Wśród prezentowanych filmów będą m.in. takie produkcje jak: „Jack Strong”, „Obywatel”, „Bogowie”, „Carte Blanche”, „Miasto 44” czy „Rejs”.

Gdzie zobaczymy polskie produkcje

Uczestnikami projektu „Kultura Dostępna w kinie” są:

  • sieć Kin Helios,
  • kino Iluzjon w Warszawie.

Oraz dystrybutorzy:

  • NEXT Film,
  • Kino Świat,
  • Solopan,
  • Vue Movie,
  • Forum Film Poland,
  • Against Gravity,
  • Cyfrowe Repozytorium Filmowe.  

Pakiet Kultura Dostępna 

Wejściówki do muzeów za symboliczną złotówkę, kultura online czy akcja „Darmowy Listopad” to niektóre z pomysłów na upowszechnianie dostępu do kultury. Więcej zwiedzających ma szansę zobaczyć dzieła wybitnych artystów bez konieczności kupowania drogich biletów czy bez wychodzenia z domu.

Działają już następujące programy resortu kultury:

Szczegóły dotyczące programu „Kultura Dostępna” na stronie MKiDN i w serwisie http://kulturadostepna.pl/.


Zobacz także