Wydarzenia kulturalne za mniej niż 20 zł. Znajdź coś dla siebie na kulturadostepna.pl

Nowy portal resortu kultury to nie tylko wyszukiwarka wydarzeń kulturalnych w całej Polsce, ale także lista koncertów, spektakli czy seansów filmowych z tanimi wejściówkami.


Chłopak i dziewczyna w fotelach na widowni
Fot. Fotolia

Serwis kulturadostepna.pl wystartował 24 czerwca.

Co na portalu kutluradostepna.pl:

  • wyszukiwarka wydarzeń kulturalnych w całej Polsce,
  • lista ciekawych miejsc, zabytków i instytucji kultury,
  • baza linków do legalnych zasobów kultury on-line.

Wydarzenia kulturalne za mniej niż 20 zł

W serwisie kulturadostepna.pl znajdziemy także informacje o ponad 7 tys. wydarzeń, na które cena biletu nie przekracza 20 zł, a blisko połowa z tych imprez jest darmowa.

Inne działania w ramach programu „Kultura Dostępna”

Nowy portal to nie wszystko. Systematycznie pojawiają się kolejne inicjatywy, które mają sprawić, że kultura będzie na wyciągnięcie ręki.

Muzea Narodowe

Dzieci i studenci do 26. roku życia mogą za złotówkę zwiedzać wystawy stałe w muzeach narodowych. Od stycznia do maja 2015 z biletów za złotówkę w muzeach skorzystało 285 tys. młodych ludzi.

Darmowy Listopad

To prowadzona z sukcesem od kilku lat akcja, dzięki której 4 rezydencje królewskie: Zamek Królewski na Wawelu, Muzeum Łazienki Królewskie w Warszawie, Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie i Zamek Królewski w Warszawie są bezpłatnie dostępne przez cały listopad. Akcji towarzyszą lekcje muzealne dla dzieci i młodzieży. Od 2012 r. rezydencje za darmo odwiedziło 700 tys. gości.

Kultura Dostępna dla dużych rodzin

286 placówek kulturalnych to partnerzy Karty Dużej Rodziny. Dzięki Karcie rodziny wielodzietne korzystają w wybranych punktach ze zniżek. Oferta skierowana jest do rodzin z przynajmniej trójką dzieci, niezależnie od dochodu.

Kultura Dostępna w kinach

8,7 tys. osób obejrzało do tej pory polskie filmy, płacąc za bilet tylko 10 zł. Specjalne pokazy odbywają się w każdy czwartek w 35 kinach w całej Polsce.

Kultura Dostępna w internecie

O każdej porze, legalnie i bez ponoszenia kosztów każdy może stać się uczestnikiem wydarzenia kulturalnego.  W zasobach Narodowego Instytutu Audiowizualnego znajduje się obecnie aż 7, 5 tys. materiałów audiowizualnych, m.in. 200 koncertów, 370 audycji radiowych, 160 animacji, 800 dokumentów, 50 spektakli teatralnych oraz 35 filmów fabularnych.

Kultura Dostępna w teatrze

50 tys. widzów w ponad 100 teatrach w 44 miastach z całej Polski zobaczyło przedstawienia w ramach akcji „Bilet za 250 groszy”. Spektakle grane 23 maja 2015 stanowiły część obchodów jubileuszu „250-lecia teatru publicznego w Polsce”.


Zobacz także