Województwo dolnośląskie liderem w spadku bezrobocia

Premier Ewa Kopacz wizytując KGHM w Głogowie mówiła o dobrych efektach walki z bezrobociem na Dolnym Śląsku. Spadek liczby osób poszukujących pracy w tym regionie w skali roku wynosił 20,6 proc.


Premier Ewa Kopacz rozmawia z pracownikami Huty Miedzi „Głogów” - KGHM Polska Miedź
Fot. M. Śmiarowski / KPRM

Skuteczna walka z bezrobociem w województwie dolnośląskim jest bardzo widoczna. To województwo przoduje, jeśli chodzi o spadek liczby osób poszukujących pracy w skali roku - powiedziała szefowa rządu. Liczba bezrobotnych zmniejszyła się o 20,6 proc.

Szefowa rządu odniosła się również do danych Głównego Urzędu Statystycznego, który poinformował w ubiegłym tygodniu, że stopa bezrobocia w czerwcu spadła do 10,3 proc. To o 0,1 proc. mniej niż wynika z szacunków Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej.

Najlepszy wynik od 7 lat

W czerwcu 2015 r. w Polsce było zarejestrowanych 1 622,3 tys. bezrobotnych, czyli o 79,8 tys. mniej niż przed miesiącem. To najlepszy wynik od 7 lat. Spadek bezrobocia odnotowano we wszystkich województwach. W porównaniu z majem liczba poszukujących pracy zmniejszyła się najbardziej w województwie pomorskim (o 5,9%), dolnośląskim i opolskim (po 5,7%) oraz wielkopolskim (o 5,5%).


Zobacz także