Wizyta premiera w województwie śląskim i małopolskim

Zmiany w programie „Czyste Powietrze”, inwestycje w infrastrukturę oraz działania rządu na rzecz ochrony obywateli przed koronawirusem to główne tematy spotkań Mateusza Morawieckiego.


Premier idzie w laboratorium, z przodu stoi pracownica. 1 z 11
Fot. Krystian Maj / KPRM

W gminie Skawina premier spotkał się z mieszkańcami i zapowiedział zmniejszenie biurokracji przy składaniu wniosków programu „Czyste Powietrze”. Szef rządu spotkał się także z rodziną, która skorzystała z programu.

„Czyste Powietrze to niższe koszty dla obywateli i lepsze warunki dla całej gospodarki” – powiedział szef rządu. Podkreślił przy tym dobrą współpracę z samorządami, dzięki której program się rozwija.

Mateusz Morawiecki zaznaczył, że celem działań rządu jest poprawa jakości powietrza „zdrowe i Czyste Powietrze to nasze podstawowe zadanie”.

„Dużo rozmawiam w Polsce o rozwoju infrastruktury. Będziemy kontynuować Fundusz Dróg Samorządowych. Takiego programu budowy przebudowy dróg nie było przez co najmniej 30 ostatnich lat” – zaznaczył premier.

Ponadto szef rządu odwiedził Wojewódzką Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Katowicach, gdzie mówił o podjętych działaniach ws. koronawirusa. Jak zapewnił „Polska na tym etapie zagrożenia stosuje najlepsze praktyki”.

Rząd przeznaczył kolejne 100 mln zł na zakup dodatkowego sprzętu ochronnego, by jeszcze skuteczniej zapewnić bezpieczeństwo Polakom. „Dzisiaj skupiamy nasze siły, uwagę, doświadczenia i środki finansowe na najbardziej skutecznym zapobieganiu wirusowi, a gdy się pojawi na ograniczaniu jego zasięgu i zwalczeniu” – mówił premier.

Przypomniał także o stosowaniu się do zaleceń Głównego Inspektoratu Sanitarnego oraz Ministerstwa Zdrowia, które dostępne są m.in. na stronie http://gov.pl/koronawirus oraz https://gis.gov.pl/.

 


Zobacz także