Wizyta premiera w województwie pomorskim i zachodniopomorskim

Rządowy Fundusz Inwestycji Lokalnych, Fundusz Patriotyczny oraz bon turystyczny to główne tematy poruszane przez premiera Mateusza Morawieckiego podczas spotkań m.in. w Chojnicach, Czarnem oraz Szczecinku.


Widok z tyłu na stojącego premiera z samorządowcami i jezioro. 1 z 8
Fot. Adam Guz / KPRM

Inwestycje publiczne, to inwestycje w dobro wspólne wszystkich mieszkańców

Ważne, żebyśmy dzięki Rządowemu Funduszowi Inwestycji Lokalnych potrafili przebrnąć przez kryzys w możliwie szybki sposób – podkreślał premier podczas spotkania z samorządowcami w Chojnicach.

Rządowy Fundusz Inwestycji Lokalnych to dodatkowe wsparcie dla samorządów i dla pożytku mieszkańców. Środki będzie można wykorzystać na dowolne inwestycje, które są bliskie ludziom, np. na tabor komunikacji miejskiej, szkoły, przedszkola, wodociągi, szpitale, chodniki czy domy pomocy społecznej, a także na inne lokalne działania. 

Fundusz Patriotyczny, służący budowaniu postaw patriotycznych

Szef rządu poinformował, że w najbliższym czasie zostanie powołany Fundusz Patriotyczny.  Fundusz ten będzie służył budowaniu postaw patriotycznych i wspierał pasjonatów historii, którzy biorą udział w grupach rekonstrukcyjnych.

Ma także wspierać fundacje i stowarzyszenia o profilu patriotycznym oraz młodych naukowców, którzy będą szerzyli myśli patriotyczne.

Budując Polskę przyszłości, wiemy, jak ważny jest patriotyzm – wskazał premier podczas wizyty w Szkole Podstawowej im. Danuty Siedzikówny ps. „Inka”.

Bon turystyczny

W Szczecinku z kolei szef rządu mówił o bonie turystycznym, który ma realnie wspomóc branżę turystyczną. Zaproponowany przez prezydenta Andrzeja Dudę bon turystyczny da możliwość korzystania z polskiej bazy turystycznej i odwiedzania pięknych miejsc. Aktualnie trwają prace parlamentarne nad projektem ustawy o Polskim Bonie Turystycznym.

 


Zobacz także