Wizyta premiera w Dolnej Saksonii

Premier Donald Tusk na zaproszenie przewodniczącego Parlamentu Europejskiego Hansa-Gerta Pötteringa przebywał z wizytą w Dolnej Saksonii.


Głównymi tematami spotkania obu polityków była sytuacja w Gruzji i na Ukrainie oraz przyszłość Parlamentu Europejskiego. Rozmawiano m.in. o poniedziałkowym nadzwyczajnym posiedzeniu Rady Europejskiej oraz zapowiadanym na 9 września br. szczycie UE - Ukraina. - Jestem bardzo usatysfakcjonowany tymi rozmowami - podkreślił szef polskiego rządu.

Podczas wspólnego spotkania Donalda Tuska i Hansa-Gerta Pötteringa z uczniami gimnazjum w Bersenbrück premier zaznaczył, że może z ufnością patrzeć na przyszłość Unii Europejskiej. Szef rządu wyraził także satysfakcję, że coraz więcej Polaków i Niemców ma do siebie zaufanie, co sprzyja budowaniu dobrych relacji między obydwoma państwami. - Młode pokolenia Polaków i Niemców potrafią budować bez obciążeń wspólnotę europejską - dodał.

Podczas spotkania niemieckie dzieci po polsku odśpiewały hymn Polski. – Gratuluję wam, bo doskonale wiem, że to nie było łatwe - powiedział Donald Tusk.
 


Zobacz także