Wizyta premier Ewy Kopacz na Pomorzu

Premier na Wybrzeże przyjechała koleją. Wspólnie z ministrem sportu Adamem Korolem odwiedziła targ śniadaniowy i rozmawiała z mieszkańcami miasta spacerując ulicami Sopotu. Po południu szefowa rządu spotkała się z władzami województwa i prezydentem Słupska.


Premier Ewa Kopacz na dworcu centralnym w Warszawie 1 z 28
Fot. M. Śmiarowski / KPRM

Podczas podróży pociągiem do Sopotu szefowa rządu rozmawiała z pasażerami udającymi się na Wybrzeże.  Przed południem premier Ewa Kopacz odwiedziła sopocki Targ Śniadaniowy. Towarzyszył jej minister sportu i turystyki Adam Korol z rodziną. Na targu co tydzień można spróbować regionalnych specjałów z całej Polski.

Wizytę w Sopocie premier zakończyła rozmowami z turystami i mieszkańcami miasta podczas spaceru tzw. Monciaku.

Rozmowy o problemach Słupska

Po południu szefowa rządu odwiedziła Słupsk, gdzie spotkała się m.in. z prezydentem miasta Robertem Biedroniem.

Prezydent mówił o swoich problemach, które dotyczą wielu byłych miast wojewódzkich. To miejscowości, które nie mają takich szans jak duże miasta wojewódzkie – mówiła szefowa rządu po spotkaniu z prezydentem miasta. 

Jak dodała „to była dobra i konkretna rozmowa”. Podczas spotkania poruszono kwestie dotyczące m.in. infrastruktury drogowej i kolejowej, braku mieszkań komunalnych w mieście, kłopotów finansowych słupskich instytucji kultury i problemów związanych z budową parku wodnego.

Premier Ewa Kopacz zapowiedziała kolejne spotkanie i konkretną współpracę. Premier wyraziła również nadzieję, że Słupsk w większym stopniu niż dotychczas  skorzysta z dostępnych środków europejskich.

Rozmowy w Słupsku dotyczyły również problemów gmin wiejskich. Szefowa zadeklarowała chęć spotkania w Warszawie z wójtem gminy Smołdzino, która boryka się z problemami finansowymi.

Szefowa rządu zapowiedziała rozmowy w kolejnych mniejszych miastach, które w wyniku reformy samorządowej  utraciły status wojewódzkiego. Jako przykład podała Radom i Sieradz. Będę odwiedzała te miasta i starała się systemowo rozwiązać ich problemy – mówiła szefowa rządu w Słupsku.


Zobacz także