Wizyta premier Ewy Kopacz na Europejskiej Uczelni Społeczno-Technicznej w Radomiu

"Los młodych ludzi kończących studia jest priorytetem mojego rządu" - podkreśliła premier podczas inauguracji roku akademickiego na radomskiej uczelni.


Pani rektor wita się z panią premier 1 z 4
Maciej Śmiarowski / KPRM

Według szefowej rządu, nie ma nic gorszego niż sytuacja, w której młody człowiek kończy studia i zaczyna wchodzić w dorosłe życie z piętnem bezrobotnego. Mój rząd zrobi wszystko, żeby połączyć to, co najważniejsze dla młodego człowieka, a więc zdobycie pracy z jego starannym wykształceniem - podkreśliła.

Jak zaznaczyła szefowa rządu, polskich studentów należy uczyć nie tylko tego, co na swoim kierunku powinni wiedzieć, ale także kompetencji oczekiwanych przez przedsiębiorców: pracy i zarządzania grupą, zdolności analitycznego myślenia oraz komunikacji.

Więcej środków na naukę

Premier Ewa Kopacz przypomniała, że nauka jest szczególnym beneficjentem budżetu na 2015 r. O 10 proc. został zwiększony budżet na naukę w przyszłym roku, a na naukę w 2020 r. przeznaczymy 2 proc. PKB - podkreśliła i dodała: Stąd program rozwoju kompetencji na miarę (o wartości 1,2 mld zł), który będzie przeznaczony dla polskich uczelni do 2020 r.


Zobacz także