Witamy w nowym serwisie www.premier.gov.pl

Zupełnie inna strona główna, nowoczesna szata graficzna oraz lepszy dostęp do zdjęć i wideo. A do tego blogi, ciekawostki o ministrach i dużo infografik. Prezentujemy Wam nową odsłonę naszej strony internetowej.


Nad nowym serwisem www.premier.gov.pl pracowaliśmy od kilku miesięcy i wreszcie możemy się z Wami podzielić tzw. wersją beta, czyli wariantem testowym, który cały czas ulepszamy.

Nowości w serwisie

Co się zmieniło? Przede wszystkim strona główna. Teraz jest dużo dłuższa, ale też bardziej przejrzysta i wygodniejsza do przeglądania. Wszystko dzięki intuicyjnej nawigacji i lepszemu uporządkowaniu treści.

Zadbaliśmy też o nowoczesną oprawę graficzną - publikowane teksty, zdjęcia i wideo są dużo bardziej czytelne, a kolorystyka nawiązuje do polskich barw narodowych. Postawiliśmy też na multimedia i infografiki, których w serwisie będzie coraz więcej.

Nowością są blogi premiera i ministrów, a także ciekawostki o członkach rządu i Kancelarii Premiera. Znaleźliśmy też ciekawą formę graficzną, by prezentować Wam stan realizacji expose. Wykorzystujemy do tego oś czasu.

Serwis dostępny dla wszystkich

Pamiętaliśmy również o tym, że serwis musi być przyjazny dla każdego bez wyjątku, w tym dla osób z niepełnosprawnością, szczególnie narażonych na wykluczenie cyfrowe. Dlatego we współpracy z Fundacją Integracja zadbaliśmy o to, by witryna była dostępna dla wszystkich użytkowników. W dużym stopniu udało nam się ten cel osiągnąć, a zwiększanie tej dostępności jest dla nas priorytetem.

Mamy nadzieję, że nowa strona www.premier.gov.pl się Wam spodoba i będziecie często tutaj zaglądać. Jeśli chcecie się podzielić z nami swoimi sugestiami lub zauważyliście błąd w wersji beta, prześlijcie nam maila na adres beta@kprm.gov.pl. Będziemy wdzięczni za Waszą pomoc w udoskonalaniu serwisu, bo tworzymy go z myślą o Was.

Projekty graficzne nowej strony przygotowała agencja Netizens. Wdrożenie wykonała firma DirektPoint. Całkowity koszt projektu to 65 600 zł netto.


Zobacz także