Wigilia w Stowarzyszeniu Siemacha. Premier Tusk: Jesteście istotą chrześcijaństwa

W świątecznym spotkaniu w Krakowie uczestniczyło około tysiąca dzieci. Życzenia złożył im Donald Tusk.


Donald i Małgorzata Tuskowie oglądają występ artystyczny 1 z 7
KPRM

I wanted to thank you for letting me spend this evening with such beautiful and amazing people. You are the most wonderful Christmas gift for us


Donald Tusk told the charges of the Siemacha Association
- Jeśli istotą chrześcijaństwa jest miłość, a miłości - bezinteresowna pomoc, to na pewno Wy, Siemacha, jesteście istotą tego, do czego tęskni tak wielu ludzi - prawdziwego i głębokiego chrześcijaństwa - powiedział premier.

Dodał, że cieszy się ze spotkania z tak wielką rodziną, jaką jest Siemacha. - Nie wiem, czy Jezus Chrystus 2000 lat temu trafiłby do Siemachy. Ale jestem przekonany, że Siemacha byłaby tam, gdzie on potrzebował pomocy - podkreślił Donald Tusk.

- Chciałem bardzo podziękować za to, że mogę ten wieczór spędzić z tak pięknymi i wspaniałymi ludźmi. Jesteście dla nas najwspanialszym prezentem pod choinkę - zaznaczył premier.

Wigilia u Siemachy

W krakowskiej wigilii Stowarzyszenia Siemacha uczestniczyło około tysiąca dzieci i młodzieży z Krakowa, Rzeszowa, Tarnowa i Kielc.

Siemacha pomaga

Stowarzyszenie Siemacha powstało w 1993 roku w Krakowie. Prowadzi 25 specjalistycznych placówek, które oferują młodym ludziom zajęcia wychowawcze, sportowe i terapeutyczne. Codziennie korzysta z nich blisko 2,5 tys. dzieci. W ramach stowarzyszenia działa Krakowski Instytut Psychoterapii, a także 2 centra rozwoju.

Siemacha prowadzi też placówki dla dzieci zlokalizowane w galeriach handlowych w Krakowie, Tarnowie i Rzeszowie. Znajdują się tam pracownie m.in. muzyczne, fotograficzne, kulinarne i multimedialne. Umożliwiają one młodym ludziom zdobywanie nowych umiejętności pod opieką instruktorów. Młodzież korzysta z nich za darmo. 2 z tych świetlic otwierał premier Donald Tusk.


Zobacz także