Warszawa: Premier wziął udział w uroczystości podpisania umowy na rewitalizację i rozbudowę Centrum Onkologii – Instytutu im. Marii Skłodowskiej-Curie

Jestem przekonany, że ten Instytut będzie bardzo ważnym kamieniem milowym na drodze do poprawy stanu zdrowia Polaków – powiedział szef rządu.


Premier Mateusz Morawiecki oraz minister Łukasz Szumowski idą na konferencję. 1 z 6
Fot. Adam Guz / KPRM

We wrześniu br. Rada Ministrów przyjęła uchwałę ws. wieloletniego programu inwestycji w zakresie rewitalizacji i rozbudowy Centrum Onkologii w Warszawie, którego celem jest stworzenie warunków do nowoczesnego i skutecznego leczenia pacjentów onkologicznych. Dzięki inwestycji powstanie nowoczesny i przyjazny pacjentom ośrodek udzielający kompleksowych świadczeń onkologicznych. Jego wartość to 872 mln zł, z czego 740 mln zł będzie pochodzić ze środków Ministerstwa Zdrowia.

Mateusz Morawiecki wziął również udział w spotkaniu z przedstawicielami Ministerstwa Zdrowia oraz kierownictwem Centrum Onkologii, na którym omówiono utworzenie Narodowego Instytutu Onkologii. Projekt jest jednym z elementów kompleksowej reformy onkologii w Polsce.


Zobacz także