Uroczystość wręczenia posłom do Parlamentu Europejskiego zaświadczeń o wyborze z udziałem premiera

W Sejmie odbyła się uroczystość wręczenia posłom do Parlamentu Europejskiego zaświadczeń na kadencję 2019-2024. W wydarzeniu wzięli udział również marszałek Sejmu Marek Kuchciński, wicemarszałkowie Sejmu: Ryszard Terlecki oraz Małgorzata Kidawa-Błońska, a także prezes Trybunału Konstytucyjnego Julia Przyłębska i pierwsza prezes Sądu Najwyższego Małgorzata Gersdorf.


Premier Mateusz Morawiecki i marszałek Sejmu Marek Kuchciński stoją, a na pierwszym planie widać flagi UE i Polski. 1 z 14
Fot. Adam Guz / KPRM

Po oficjalnym wręczeniu odbyła się część artystyczna, podczas której wysłuchano utworów Stanisława Moniuszki w wykonaniu Małgorzaty Pańko–Edery i Anny Marchwińskiej z Filharmonii Narodowej. W roku 2019 przypada 200. rocznica urodzin Stanisława Moniuszki wybitnego kompozytora, dyrygenta oraz twórcy polskiej Opery Narodowej.

Wybory do Parlamentu Europejskiego miały miejsce 26 maja br. Premier po ogłoszeniu wyników podkreślił, że jest to historyczny wynik w wyborach do europarlamentu. Piąte zwycięstwo z rzędu jest najlepszym dowodem na to, że Polacy chcą dobrej zmiany nie tylko w Polsce, ale i w Europie.


Zobacz także