Spotkanie premiera z prezydentem Niemiec

Premier Donald Tusk spotkał się z prezydentem Republiki Federalnej Niemiec Horstem Köhlerem, który z pierwszą wizytą zagraniczną po ponownym wyborze na urząd prezydenta przyjechał do Polski. Prezes Rady Ministrów wysoko ocenił współpracę obu naszych państw oraz podkreślił, że relacje polsko-niemieckie to jeden z najważniejszych priorytetów polityki zagranicznej rządu. Zaznaczył, że dobre stosunki polsko-niemieckie mają znaczenie dla całej Europy. Szef polskiego rządu pogratulował Horstowi Köhlerowi ponownego wyboru na stanowisko prezydenta Niemiec.


Prezydent Niemiec z uznaniem ocenił stan polskiej gospodarki w okresie światowego kryzysu gospodarczego. Zdaniem Horsta Köhlera sytuacja gospodarcza naszego kraju jest lepsza niż w wielu krajach europejskich, a Polska może uniknąć recesji.

Rozmawiano również o polityce historycznej. Obie strony uznały, że należy starać się, aby poglądy wyrażane przez niektóre grupy i jednostki, nie przeszkadzały w rozwijaniu jeszcze lepszej współpracy między Polską i Niemcami.

W spotkaniu uczestniczył także, sekretarz stanu, pełnomocnik Prezesa Rady Ministrów ds. Dialogu Międzynarodowego Władysław Bartoszewski.
 


Zobacz także