Spotkanie premiera Mateusza Morawieckiego z mieszkańcami Ciechanowa

Nasz program ma służyć wszystkim Polakom - mówił szef rządu podczas wizyty. Jak dodał, chodzi o wyważone i dobrze zaplanowane działania dla całego społeczeństwa.              


Premier Mateusz Morawiecki przemawia na tle flag Polski i Unii Europejskiej. 1 z 11
Fot. Adam Guz / KPRM

Podczas wystąpienia premier zapowiedział cele stojące przed nowym rządem. Mówił m.in. o podniesieniu standardów w Uni Europejskiej. Jak zaznaczył, Polska ma jedną z najważniejszych tek w UE. 350 mld euro jest w rękach polskiego komisarza do spraw rolnictwa. UE musi być unią równych, a nie podwójnych standardów - podkreślił Mateusz Morawiecki.

Kolejny cel rzadu to bezpłatne badania profilaktyczne. Każdy lekarz powie, że lepiej jest zapobiegać i wcześnie wykrywać choroby. Temu mają służyć badania prewencyjne i dobry sprzęt medyczny w szpitalach – zaznaczył premier.

Szef rządu mówił też o rozwiązaniach dla przedsiębiorców, takich jak mały ZUS, czyli zmniejszona płatność ZUS dla małych przedsiębiorców. Trzeba pomagać polskiemu kapitałowi się rozwijać - powiedział Mateusz Morawiecki.

Premier mówił też o obniżce podatku PIT i waloryzacji kwotowej emerytur. Poruszył również temat Emerytury Plus. Jak wyjaśnił, chcemy, by była ona wypłacana również w kolejnych latach.

Na zakończenie Mateusz Morawiecki podkreślił wagę wiarygodności w polityce. Żeby polityka i demokracja miały sens, trzeba wywiązywać się z danego słowa. Inaczej demokracja byłaby fikcją – podsumował.

 


Zobacz także