Spotkanie premiera Mateusza Morawieckiego z kardynałem Pietro Parolinem

W 100. rocznicę nawiązania stosunków dyplomatycznych Polski ze Stolicą Apostolską, szef rządu gościł w KPRM sekretarza stanu J. E. kardynała Pietro Parolina.


Premier Mateusz Morawiecki wita Sekretarza Stanu Stolicy Apostolskiej Kardynała Pietra Parolina przed wejściem do KPRM. 1 z 18
Fot. Adam Guz / KPRM

Spotkanie było okazją do rozmów i zacieśnienia stosunków jakie od lat łączą Polskę z Watykanem. Rozmowy dotyczyły współpracy na rzecz pokoju na świecie i poprawy sytuacji najbardziej potrzebujących.

To trzecie z kolei odwiedziny kardynała w Polsce. Poprzednio złożył wizytę w miejscach związanych ze św. Janem Pawłem II i odprawił mszę za Ojczyznę z okazji 25 lat wolności, oraz uczestniczył jako legat papieski w obchodach 1050-lecia Chrztu Polski w 2016 r. w Gnieźnie i Poznaniu.

Tegoroczny jubileusz łączy się z 6. rocznicą wyboru Papieża Franciszka na Stolicę Piotrową oraz 100. rocznicą  pierwszego zebrania plenarnego Konferencji Episkopatu Polski.

Na zakończenie obchodów, Premier Mateusz Morawiecki wziął udział w uroczystej Mszy Świętej w Świątyni Opatrzności Bożej.


Zobacz także