Spotkanie premier Ewy Kopacz z wiceprzewodniczącym Komisji Europejskiej

Premier Ewa Kopacz spotkała się w czwartek z wiceprzewodniczącym Komisji Europejskiej Andrusem Ansipem. Tematem rozmowy była opublikowana 6 maja przez Komisję Europejską strategia ws. utworzenia jednolitego rynku cyfrowego.Spotkanie premier Ewy Kopacz z wiceprzewodniczącym Komisji Europejskiej


Premier Ewa Kopacz wita się z wiceprzewodniczącym Komisji Europejskiej Andrusem Ansipem 1 z 4
Fot. M. Śmiarowski / KPRM

Była to pierwsza po publikacji strategii zagraniczna wizyta wiceprzewodniczącego Ansipa, rozpoczynająca cykl konsultacji działań Komisji Europejskiej z państwami członkowskimi. Budowa Jednolitego Rynku Cyfrowego to jedna z trzech (obok Unii Energetycznej i Funduszu Inwestycyjnego EFSI) kluczowych inicjatyw przewodniczącego Komisji Europejskiej Jean-Claude’a Junckera. Stanowić ma główny motor wzrostu gospodarczego, przyczyni się do poprawy konkurencyjności UE na rynkach globalnych oraz sytuacji na europejskim rynku pracy.

Polska aktywnie działa na rzecz budowy jednolitego rynku cyfrowego UE. Treść strategii poddawana jest obecnie konsultacjom społecznym, które prowadzi Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji.


Zobacz także