Spotkanie premier Beaty Szydło z ministrem spraw zagranicznych Niemiec Frankiem-Walterem Steinmeierem

Wśród tematów czwartkowych rozmów polskiej premier z szefem MSZ Niemiec znalazły się m.in. kwestie unijne, organizacja szczytu NATO w Warszawie oraz relacje polsko-niemieckie.


Uścisk dłoni premier i ministra, w tle flagi Polski i Niemiec 1 z 4
fot. P. Tracz/KPRM

Czwartkowa rozmowa premier Szydło i ministra Steinmeiera odbyła się z inicjatywy strony niemieckiej. Wcześniej tego samego dnia z szefem niemieckiej dyplomacji spotkał się minister spraw zagranicznych Witold Waszczykowski. Przyjazd ministra Steinmeiera do Warszawy to rewizyta. W listopadzie 2015 r. szef polskiego MSZ odwiedził Berlin.

Premier Beata Szydło omawiała z ministrem Frankiem-Walterem Steinmeierem kwestie unijne, m.in. polityki energetycznej oraz polityki bezpieczeństwa, w tym przygotowań do tegorocznego Szczytu NATO w Warszawie. Tematem spotkania była również polityka wschodnia oraz stosunki bilateralne między oboma krajami, w szczególności 25-lecie Traktatu o dobrym sąsiedztwie i przyjaznej współpracy. Omówiono również sytuację Polaków mieszkających  w Niemczech.

12 lutego spotkanie premier Beaty Szydło z kanclerz Merkel

Premier Beata Szydło poinformowała w czwartek, że 12 lutego złoży wizytę w Berlinie, podczas której spotka się z kanclerz Niemiec Angelą Merkel.


Zobacz także