Scenariusze dla Polski po Brexit: rusza cykl konsultacji społecznych w Kancelarii Premiera

Konsekwencje wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej oraz proces wypracowania nowych relacji między UE i UK – to główny temat poniedziałkowych konsultacji społecznych w Kancelarii Premiera z udziałem premier Beaty Szydło, rządu oraz przedstawicieli związków zawodowych i organizacji pracodawców.


Premier Beata Szydło wita się z uczestnikami spotkania
fot. P. Tracz / KPRM

Brexit: konsekwencje dla Polski i UE

Wyjście Wielkiej Brytanii z UE to proces, który nie będzie bez znaczenia dla Polski i naszej rodzimej gospodarki. W związku z tym premier Beata Szydło otworzyła w poniedziałek cykl konsultacji społecznych z udziałem strony rządowej oraz partnerów społecznych.

Chcemy przeprowadzić szerokie konsultacje, które pozwolą nam przedstawić propozycje strony polskiej w negocjacjach. Optymalne, jak najbardziej korzystne i zabezpieczające interesy polskich pracowników i obywateli, którzy mieszkają poza granicami Polski – mówiła w poniedziałek premier Beata Szydło.

Premier poinformowała, że w konsultacjach wezmą udział dwa zespoły, w tym jeden kierowany przez Konrada Szymańskiego, wiceszefa Ministerstwa Spraw Zagranicznych. Chcemy państwa wysłuchać. Czekamy na wstępne spostrzeżenia, które pozwolą nam dokonać przeglądu postulatów różnych sektorów gospodarki i życia społecznego – wiceminister Konrad Szymański zwrócił się do przedstawicieli związków zawodowych i organizacji pracodawców. Podkreślał przy tym wagę stałego i ścisłego kontaktu administracji publicznej z partnerami społecznymi.

Przedstawiciele związków zawodowych, pracodawców i sektora bankowego obecni na konsultacjach w KPRM:

  • Forum Związków Zawodowych,
  • OPZZ,
  • NSZZ „Solidarność”,
  • Pracodawcy RP,
  • Business Center Club,
  • Związek Rzemiosła Polskiego,
  • Związek Banków Polskich.

Zobacz także