Rzeszów: nowa świetlica dla dzieci. "Niech dobre rzeczy dzieją się u Siemachy"

- To, co się dzieje między wami to jest nasza prawdziwa niepodległa Polska - powiedział Donald Tusk podczas otwarcia nowego ośrodka Stowarzyszenia Siemacha. Na młodych ludzi czekają tu m.in. bezpłatne warsztaty i wsparcie pedagogiczne.


Nową placówkę Stowarzyszenia Siemacha odwiedził premier 1 z 5
Fot. Maciej Śmiarowski/KPRM

Placówka Siemacha SPOT działa w nietypowym miejscu, bo w jednej z rzeszowskich galerii handlowych. Młodzi ludzie mogą tu za darmo skorzystać z bogatej oferty warsztatów, a w razie potrzeby - otrzymać wsparcie psychologiczne.

- Dla mnie myśl o naszej niepodległej ojczyźnie to jest myśl o tych wszystkich, którzy Polsce są bardzo potrzebni, i którym Polska jest bardzo potrzebna. Chciałbym, żebyście wierzyli w to, że każdy z Was jest bardzo potrzebny Polsce i nie ma na tej sali nikogo nieważnego - mówił premier na dzień przed Świętem Niepodległości.

- Nie są najważniejsze tytułu, funkcje, wiek. Najważniejsze jest to, co ma się w sercu, w głowie i to, co powstaje między ludźmi - podkreślił Donald Tusk.

Podziękował też działaczom Stowarzyszenia Siemacha i jego szefowi, księdzu Andrzejowi Augustyńskiemu. - Mam prośbę: jak będę w Siemasze nigdy już nie mówcie, że jestem gościem wyjątkowym, tylko traktujcie mnie jak swojego.

Siemacha

To już kolejne spotkanie Donalda Tuska z wychowankami Siemachy. Ostatnie było w październiku 2011 w Krakowie z okazji 18-lecia stowarzyszenia, a wcześniej także w Tarnowie (listopad 2010) i Krakowie (grudzień 2008).

Stowarzyszenie Siemacha powstało w 1993 w Krakowie. Ma sieć 26 specjalistycznych placówek, które oferują młodym ludziom zajęcia wychowawcze, sportowe i terapeutyczne. Codziennie korzysta z nich ponad 2 tys. dzieci.


Zobacz także