Rozmowy z klubami parlamentarnymi ws. sytuacji międzynarodowej

W Kancelarii Prezesa Rady Ministrów odbyły się rozmowy premier Beaty Szydło z szefami klubów parlamentarnych o sytuacji międzynarodowej i polityce zagranicznej. Uczestniczyli w nich przedstawiciele wszystkich klubów parlamentarnych. „Sprawy polskie należy rozwiązać w Polsce”- mówiła premier po wtorkowym spotkaniu.


Premier Beata Szydło i przedstawiciele wszystkich klubów parlamentarnych przy okągłym stole
Fot. P. Tracz / KPRM

To było dobre i potrzebne spotkanie. Czas, aby uspokoić emocje, które zostały wywołane przez nieodpowiedzialne środowiska nt. sytuacji w Polsce – mówiła premier Beata Szydło podczas konferencji prasowej. 

Jak dodała, uczestnicy spotkania zgodzili się, że sprawy zagraniczne i pozycja międzynarodowa Polski powinny być tematem ważnym dla wszystkich, bez względu na to, po której stronie sceny politycznej jesteśmy.

Prawem rządzących jest realizować program, do którego zobowiązali się w wyborach.  Prawem opozycji jest dyskusja i krytyka, ale merytoryczna – mówiła szefowa rządu. Zdaniem premier, to właśnie dyskusja merytoryczna powinna być kwintesencją dyskusji parlamentarnej.

Szefowa rządu zaznaczyła, że wszyscy uczestnicy spotkania podzielili opinię, że sprawy polskie należy rozwiązać w Polsce. 

Premier Beata Szydło poinformowała, że podczas rozmowy uzgodniono, że odbędą się kolejne takie spotkania. Dzisiejsze spotkanie jest dobrym krokiem, aby opozycja konstruktywnie włączyła się w prace na rzecz spraw Polski i Polaków – mówiła premier podsumowując wtorkowe spotkanie.

„Zrobimy wszystko, aby wyjaśnić nieuprawnione i nieprawdziwe informacje dotyczące sytuacji w Polsce”

Premier poinformowała, że weźmie udział w zaplanowanej na przyszły tydzień debacie w Parlamencie Europejskim dotyczącej sytuacji w Polsce. Moją rolą jest prezentowanie na forum UE polskiego stanowiska, obrona dobrego imienia i odkłamanie  nieuprawnionych opinii na temat  Polski, które pojawiły się w ostatnich dniach – mówiła szefowa rządu.

Jeszcze w styczniu informacja ministra spraw zagranicznych dot. polityki zagranicznej

Premier poinformowała również, że wkrótce minister spraw zagranicznych przedstawi w Sejmie informację ministra nt. kierunków polityki zagranicznej.


Zobacz także