"Rowerem bezpiecznie do celu" - rusza kampania!

Rower coraz częściej zastępuje inne środki komunikacji, a w wakacje entuzjastów rowerowych wycieczek jest jeszcze więcej. Więcej jest też niestety rowerowych wypadków. Dlatego po raz kolejny rusza ogólnopolska kampania „Rowerem bezpiecznie do celu“. Jej inauguracja już w najbliższy piątek w Warszawie na pikniku pełnym atrakcji.


Para na rowerach jedzie przez miasto
Fot. Fotolia.

Dojedź bezpiecznie
 

„Rowerem bezpiecznie do celu“ to wspólna akcja Ministerstwa Spraw Wewnętrznych (MSW) i Komendy Głównej Policji (KGP). Jest elementem ogólnopolskiego, rządowego programu „Razem bezpieczniej” i potrwa do końca wakacji.

Cel kampanii
 

Celem jest promowanie bezpiecznej jazdy na rowerze, zwłaszcza wśród dzieci i młodzieży. Nawyki przestrzegania przepisów jazdy na rowerze najlepiej wyrobić sobie jak najwcześniej. Ważne jest to, aby rowerzysta uświadomił sobie, jakie zagrożenia mogą na niego czekać na drodze.

Piknik otwierający kampanię
 

W najbliższy piątek (4 lipca) w Parku Agrykola w Warszawie odbędzie się impreza „Bądź bezpieczny latem w mieście“. To doskonała okazja do zainaugurowania kampanii promującej bezpieczeństwo rowerzystów – „Rowerem bezpiecznie do celu“.

Zabawa na pikniku
 

Na uczestników pikniku czeka wiele atrakcji przygotowanych przez MSW i KGP. Jakich? M.in:

  • symulator dachowania,
  • pokaz tresury psów ratowniczych,
  • prezentacja sprzętu służb MSW,
  • pokaz pojazdów Straży Granicznej,
  • upominki i nagrody dla dzieci.

Nauka na pikniku
 

Podczas pikniku dorośli dowiedzą się na specjalnych warsztatach, jak dobrać fotelik dla dziecka. Każdy będzie mógł też sprawdzić swoje umiejętności jazdy na rowerze w miasteczku ruchu drogowego.

Więcej informacji o kampanii i pikniku na stronie MSW


Zobacz także