Przygotowanie do skutków obfitych opadów deszczu

Minister administracji sprawdza w terenie przygotowanie przeciwpowodziowe.


Strażacy układają worki z piaskiem.
Fot. Straż Sandomierz

Posiedzenie Wojewódzkiego Sztabu Kryzysowego w Rzeszowie
 

Wczoraj po posiedzeniu Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego w Warszawie z udziałem premiera Donalda Tuska, Rafał Trzaskowski pojechał na Podkarpacie. Wieczorem przewodniczył posiedzeniu Wojewódzkiego Sztabu Kryzysowego w Rzeszowie. Brali w niej również udział:

  • wojewoda podkarpacki,
  • dowódca operacyjny Rodzajów Sił Zbrojnych,
  • dowódcy wojewódzkich służb mundurowych, 
  • szefowie służb zarządzania kryzysowego.

Rozmawiano m.in. o stanie infrastruktury przeciwpowodziowej, który oceniono jako adekwatnie przygotowany na zagrożenie jakie może nastąpić. Poinformowano, że odbyły się posiedzenia powiatowych zespołów zarządzania kryzysowego, sprawdzone zostały stany magazynowe i przekazano informację mieszkańcom m.in. za pomocą sms.

Przegląd wałów
 

Dzisiaj od rana trwa przegląd infrastruktury przeciwpowodziowej w miejscach wrażliwych. Minister administracji był w miejscowości Wrzawy w gminie Gorzyce (woj. podkarpackie). Było to jeden z punktów wskazany przez sztab wojewody, jako miejsce wrażliwe z uwagi na trwające prace inwestycyjno-remontowe na wałach w widłach Wisły i Sanu.

Spotkanie z przedstawicielami służb kryzysowych w Sandomierzu
 

Minister Trzaskowski rozmawiał z wojewodą i przedstawicielami służb kryzysowych o obecnym stanie zabezpieczenia wałów przeciwpowodziowych, a także planach na wypadek nagłego wzrostu stanu wody w Wiśle. Na miejscu straż pożarna wykonuje prewencyjnie prace umacniające wał. W gotowości jest również wojsko.


Zobacz także