Premier zainaugurował inwestycję Legia Training Center

Szef rządu wziął udział w uroczystości wmurowania kamienia węgielnego pod budowę Kompleksu Badawczo-Rozwojowego i Ośrodka Treningowo-Szkolnego Legia Training Center w Grodzisku Mazowieckim. To pierwszy i najnowocześniejszy ośrodek sportowo-naukowy w Polsce, oparty o współpracę z partnerami i prace badawczo-rozwojowe. Projekt otrzymał dofinansowanie z ministerstwa sportu i turystyki w wysokości 11 mln zł. Jego oddanie planowane jest na czerwiec 2020 r.


Od lewej: Prezes Legii Warszawa Dariusz Mioduski, premier Mateusz Morawiecki, minister Anna Krupka, minister Marek Suski. 1 z 10
Fot. Adam Guz / KPRM

Premier podkreślił potrzebę inwestycji w infrastrukturę sportową, która sprzyja rozwojowi talentów oraz szkoleniu wykwalifikowanej kadry. Jak dodał, mam nadzieję, że takie inwestycje będą powstawać w całym kraju, a dzisiejsze wydarzenie jest pierwszym krokiem.

Poinformował także, że obiekt zostanie udostępniony też zawodnikom, którzy docelowo będą grać w pierwszej drużynie Legii, innych klubach Ekstraklasy i czołowych klubach europejskich. Ma to na celu upowszechnienie sportu wśród najmłodszych oraz rozwój ogólnodostępnej infrastruktury sportowej. Młodzież będzie w stanie osiągać sukcesy w oparciu o to, jak profesjonalnie zostanie przeszkolona – mówił szef rządu.

W skład Centrum wejdzie m.in.: Akademia Piłkarska, Centrum Badawczo – Rozwojowe LegiaLab, 6 pełnowymiarowych boisk oraz powierzchnie dla start-upów sportowych.


Zobacz także