Premier zaapelował o rzetelne informowanie o koronawirusie

Podczas informacji rządu na temat koronawirusa premier zaapelował, aby nie wykorzystywać tej sprawy do rozgrywek partyjnych. Wszyscy jesteśmy na froncie walki, ale niech to będzie front walki z koronawirusem, a nie front walki politycznej. Tutaj wszyscy musimy być po jednej stronie – powiedział premier.


Minister Łukasz Schreiber w sejmowych drzwiach. 1 z 8
Fot. Adam Guz / KPRM

Jak zaznaczył Mateusz Morawiecki, niepokój Polaków łatwo jest spotęgować poprzez nieodpowiedzialne informowanie. Wystrzegajmy się tego. Proszę o spokój i profesjonalne podejście – zaznaczył premier. Jak powiedział, najbardziej aktualne informacje w sprawie nowego wirusa Polacy mogą znaleźć na stronie gov.pl/koronawirus.

W Czechach odnotowano już pierwsze przypadki zachorowań. Jak podkreślił premier Nasz kraj w najlepszy możliwy sposób przygotowuje się na jego nadejście. Nasze solidarne podejście – spokojne, stonowane i ponadpartyjne – jest ważne do tego, żeby w odpowiedni sposób przygotować społeczeństwo na pojawienie się epidemii – wyjaśnił.

Szef rządu podkreślił, że musimy współpracować ze wszystkimi siłami politycznymi, aby to zagrożenie minimalizować i walczyć wspólnie o zdrowie publiczne

Mateusz Morawiecki przypomniał, jak ważne jest zachowanie podstawowych zasad higieny, w tym mycie rąk. Zaznaczył także, że w Polsce dokonano dodatkowych zakupów i niezbędnych dla szpitali materiałów, w tym maseczek. Dla wszystkich podróżnych przybywających przede wszystkim z Chin, Korei Południowej oraz Włoch przygotowano specjalne reguły informowania. Bardzo mocno proszę, żeby się do nich stosować – zaznaczył szef rządu.


Zobacz także