Premier z wizytą w województwie śląskim i dolnośląskim

Szef rządu odwiedził Świętochłowice, Złoty Stok, Kamieniec Ząbkowicki, Duszniki-Zdrój oraz Niemczę. Wizytę rozpoczął od Muzeum Powstań Śląskich w Świętochłowicach.


Ulotka w rękach premiera. 1 z 18
Fot. Krystian Maj / KPRM

Powstania śląskie są niezwykle ważnymi wydarzeniami historii zarówno Śląska, jak i historii Polski. „Bez Powstań Śląskich nie byłoby II RP w kształcie, który znamy z historii, a Polska miałaby dziś inne granice” – napisał na TT premier.

Następnie Mateusz Morawiecki udał się do Złotego Stoku, gdzie poinformował mieszkańców o budowie obwodnicy. „Dzisiaj otaczamy miasta obwodnicami, które mają być elementem infrastruktury, mają przyciągnąć inwestorów i odkorkować miasta” – mówił. 

Kolejnym punktem wizyty szefa rządu był Kamieniec Ząbkowicki gdzie zapowiedział, że będzie rekomendował Radzie Ministrów, aby Kamieniec Ząbkowicki otrzymał status miasta. „To przepiękne miejsce mogłoby obdarować swoją historią i pięknem resztę Polski” – mówił Mateusz Morawiecki. Premier zwiedził także remontowany Pałac Marianny Orańskiej.

Następnie udał się do Dusznik-Zdroju, gdzie uczestniczył w uroczystym podpisaniu umowy sponsorskiej. Stadion Duszniki Arena to jeden z największych i najnowocześniejszych ośrodków narciarstwa biegowego i biathlonu w Polsce, który teraz zyskał tytularnego sponsora - firmę Tauron Energia. Premier podkreślił znaczenie współpracy rządu oraz samorządu, która jak stwierdził „może przynieść dużo dobrego dla mieszkańców, sportu i zdrowia”.

Ostatnim punktem wizyty Mateusza Morawieckiego była Niemcza, gdzie zapowiedział przywrócenie ruchu kolejowego na linii 310. Linia ta pozwoli mieszkańcom Piławy Górnej, Niemczy, Łagiewnik, Kobierzyc znów korzystać z kolei. „Chcemy krok po kroku przywracać połączenia komunikacyjne pomiędzy takimi miastami. To zwiększy mobilność mieszkańców oraz możliwości uzyskania dobrego miejsca pracy” – powiedział na zakończenie premier.


Zobacz także