Premier z rodzinami wielodzietnymi w Szczecinie: Nie ma silnej Polski bez polskich rodzin

Duże rodziny są drogą do realizowania Polski naszych marzeń – powiedział szef rządu podczas drugiego dnia VI Ogólnopolskiego Zjazdu Dużych Rodzin w woj. zachodniopomorskim.


Dzieci, które malują pastelami i wśród nich roześmiany premier Mateusz Morawiecki. 1 z 11
Fot. Krystian Maj / KPRM

Duże rodziny dźwigają na sobie ciężar kolejnych 100 lat naszej niepodległości i są drogą do wielkiej Polski – mówił do zgromadzonych na zjeździe Dużych Rodzin premier Mateusz Morawiecki. Podkreślił, że dla jego rządu rozwój polskiej rodziny jest najważniejszy. Cechą naszych działań w polityce społecznej, w polityce gospodarczej jest wiarygodność. Dlatego rozwijamy nasze programy społeczne i w ślad za naszymi pomysłami dla dużych rodzin poszły też czyny i środki budżetowe – zaznaczył premier.

Szef rządu mówił również o programach rządu, które wspierają polskie rodziny, takich jak Maluch Plus czy Mieszkanie Plus. Dodał, że kobiety, które urodziły, co najmniej czworo dzieci powinny mieć możliwość otrzymania minimalnej emerytury, jeśli nie zdążyły jej wypracować. Chcę się zobowiązać, że właśnie dla was prowadzimy nasze działania społeczne i gospodarcze, bo nie ma silnej Polski bez silnych rodzin i dzięki wam, waszym staraniom będziemy mieli silną, piękną i dumną Polskę. Bardzo wam wszystkim za to dziękuję – powiedział Prezes Rady Ministrów. 

Premier zauważył także, że nazywanie rodzin wielodzietnych rodzinami patologicznymi było miarą moralnego i intelektualnego upadku III Rzeczpospolitej. Jak mówił: na sprzeciwie wobec takiej niesprawiedliwości, wobec takiej krzywdy – bo przecież właśnie te dzieci tutaj przede mną i wszystkie dzieci w Polsce budują tę wielką Polskę przyszłości, Polskę naszych marzeń, czyli dokładnie odwrotnie niż to, co niektóre media i część elit III Rzeczpospolitej usiłowały nam wmawiać – urosła zupełnie inna polityka, tj. polityka wspierania rodzin.

Prezes Rady Ministrów wyraził przekonanie, że Europa potrzebuje dużych rodzin i odrodzenia, a obecność na zjeździe rodzin z krajów europejskich jest tego dowodem.

Podczas VI Ogólnopolskiego Zjazdu Dużych Rodzin w Szczecinie premier Mateusz Morawiecki otrzymał statuetkę Przyjaciela Dużych Rodzin 2018.


Zobacz także