Premier wziął udział w debacie „Cześć Historio! Nowe trendy opowiadania o historii”

Mamy jedną z najdłuższych państwowości w Europie, trwającą ponad 1000 lat. Przetrwaliśmy wiele i chciałbym, by ta inspiracja z przeszłości rzutowała na przyszłość i była motorem do dalszego działania – mówił szef rządu podczas spotkania.


Scena na której odbywa się debata.
Fot. Adam Guz / KPRM

Mateusz Morawiecki podkreślił, że historię należy opowiadać na wszelkie sposoby: poprzez sport, kulturę oraz różne formy wyrazu artystycznego, takie jak np. rap. Dla młodych jest to bodziec do wysiłku, do dyscypliny, a także do chęci zmiany świata na lepsze – dodał.

Podczas spotkania wyświetlono m.in. fragmenty filmów takich jak Legiony i Niepospolita oraz widowiska historycznego Kartka z Powstania. Następnie odbyła się debata, podczas której dyskutowano o tym, jak w ciekawy oraz inspirujący sposób opowiadać o historii.

W debacie, oprócz szefa rządu, udział wzięli m.in.: Maciej Pawlicki – producent i współscenarzysta filmu Legiony, Adam Borowski – pomysłodawca i współproducent filmu Legiony, Tomasz Dobosz – reżyser filmu Niepospolita, Danuta Nierada – współscenarzystka filmu Niepospolita, Tomasz Okoń – pomysłodawca i producent kanału YouTube Historia bez cenzury oraz Paweł Przewoźny ps. Under – muzyk, raper.


Zobacz także