Premier: Wyremontowane drogi to nowe możliwości rozwoju

Podczas wizyty w woj. lubelskim szef rządu mówił o Funduszu Dróg Samorządowych oraz o funduszu autobusowym. Jak podkreślił to programy, które zwiększając mobilność, zmieniają Polskę.


Kobieta robi zdjęcie premierowi. 1 z 9
Fot. Adam Guz / KPRM

Dużo szybciej i bezpieczniej można przemieścić się z miejsca na miejsce – mówił premier. Jak dodał, te programy poprawiają komfort życia mieszkańców gmin i powiatów, ułatwiając im dostanie się m.in. do lekarza, pracy czy innego powiatu.

Zaznaczył, że ludzie potrzebują nowych dróg, odtwarzanych połączeń PKS-owych i  rozumieją jak bardzo zwiększają one możliwości.

Premier Mateusz Morawiecki podkreślił, że środki na Fundusz Dróg Samorządowych oraz fundusz autobusowy zostały pozyskane ze skutecznej walki z przestępcami podatkowymi.

Kompleksowa przebudowa ciągu dróg gminnych miejscowości Tomaszowice – Kolonia, Tomaszowice, Sieprawice została ukończona. W ramach zadania przebudowano także skrzyżowanie drogi gminnej z drogą wojewódzką Lublin – Nałęczów – Bochotnica w miejscowości Tomaszowice – Kolonia. Zainstalowano nowe oświetlenie drogowe Tomaszowice – Kolonia i Tomaszowice.

Cała wartość projektu to ponad 2 mln zł, przeszło 930 tys. zł wyniosło rządowe dofinansowanie.

 


Zobacz także