Premier we Władysławowie: musimy stworzyć młodym sportowcom atrakcyjne warunki do rozwoju

Premier Ewa Kopacz odwiedziła w niedzielę Centralny Ośrodek Sportu Cetniewo. Spotkała się ze sportowcami i wręczyła medale młodym pięcioboistom. Szefowej rządu towarzyszył minister sportu i turystyki Adam Korol. Premier zaapelowała również, aby wybierać Polskę jako miejsce do letniego odpoczynku.


Premier Ewa Kopacz i sportowcy z Centralnego Ośrodku Sportowego Cetniewo 1 z 17
Fot. M. Śmiarowski / KPRM

Medale dla najlepszych i wsparcie dla młodych sportowców

Szefowa rządu wręczyła medale zwycięzcom Mistrzostw Polski Juniorów  w pięcioboju nowoczesnym. Następnie  zjadła wspólny obiad ze sportowcami przebywającymi w Centralnym Ośrodku Sportu Cetniewo. Premier mówiła, że cieszy ją, że młodzi ludzie z którymi rozmawia podkreślają, że są dumni z Polski. Bierzmy z nich przykład - zaapelowała. 

Jak dodała sportowa pasja młodych ludzi to ewidentny nakaz dla rządzących, aby stworzyć im warunki do  rozwoju ich talentów w dobrych i nowoczesnych warunkach.

Premier Ewa Kopacz  mówiła we Władysławowie, że rząd przeznacza duże kwoty na to, aby młodzi ludzie mogli rozwijać swoje sportowe pasje.

Nasze programy aktywizujące, które w ciągu ostatnich lat zrealizowaliśmy to m.in. ponad 2500 Orlików -  mówiła szefowa rządu.

Ministerstwo Sportu i Turystyki realizuje programy sportowe, które mają zachęcić dzieci i młodzież do uprawiania sportu. Są to m.in.

  • Stop Zwolnieniom z WF,
  • Mały Mistrz,
  • MultiSport,
  • Umiem pływać.

Polska to atrakcyjny kraj dla turystów

Premier apelowała na Pomorzu do Polaków i turystów z zagranicy, aby wybierać Polskę jako miejsce do odpoczynku. Szefowa rządu mówiła jednocześnie, że obowiązkiem rządu jest, aby ciężko pracujących Polaków było stać na wakacyjny wypoczynek.

Wizytę we Władysławowie zakończył spacer szefowej rządu Aleją Gwiazd Sportu w towarzystwie m.in. olimpijczyka Zbigniewa Bródki.


Zobacz także