Premier w woj. śląskim i małopolskim

Sukcesy polskiej gospodarki, powstanie nowej instytucji kultury oraz rozbudowa zmodernizowanej szkoły – to tylko niektóre z tematów dzisiejszej wizyty szefa rządu.


Pracownicy fabryki stoją obok premiera Mateusza Morawieckiego. 1 z 13
Fot. Adam Guz / KPRM

Podstawą wartości przedsiębiorstwa i polskiej gospodarki są ludzie – mówił premier w firmie Marco w Gliwicach. Dodał, że celem rządu jest poprawa warunków funkcjonowania przedsiębiorstw oraz równych zasad konkurowania na jednolitym rynku europejskim.

Mateusz Morawiecki odniósł się także do danych Komisji Europejskiej, które dotyczą wzrostu gospodarczego i wskazują rozwój Polski na poziomie 3,3 proc. PKB.

Następnie szef rządu udał się do Archikatedry Chrystusa Króla w Katowicach na uroczystość podpisania umowy na utworzenie Panteonu Górnośląskiego. W ciągu 3 lat, dzięki m.in. rządowemu wsparciu w wysokości 40 mln zł, w podziemiach katowickiej Katedry powstanie miejsce pamięci zasłużonych dla Górnego Śląska: artystów, naukowców, polityków i żołnierzy.

Panteon będzie wielkim świadectwem patriotyzmu, siły, wiary, kultury i tradycji wielu dziedzin. Będzie świadectwem siły Śląska, emanującym na całą Polskę – mówił premier.

Mateusz Morawiecki odwiedził także Zespół Placówek Oświatowych w Woli Filipowskiej, gdzie odbyła się uroczystość otwarcia rozbudowanej części szkoły.

Szef rządu zaznaczył, że takie inwestycje są realizowane nie tylko w Woli Filipowskiej, ale również w setkach innych miejsc. Wyraził nadzieję, że dzięki temu dla wielu dzieci otwierają się wrota nauki i Polska może się rozwijać.

Premier podkreślił, że zrównoważony rozwój jest wtedy, kiedy mniejsze miejscowości są tak samo traktowana, jak większe miasta. Temu miała właśnie służyć ta inwestycja – podsumował.

Dzięki rozbudowie szkoła zyskała dodatkowo ponad 800 m2 powierzchni użytkowej. Dobudowano m.in. 5 sal przedszkolnych, 6 sal lekcyjnych, szatnie, oraz pokój nauczycielski.

Na zakończenie wizyty szef rządu spotkał się z seniorami z Żabna, by wspólnie świętować planowane na dniach otwarcie Klubu Seniora, którego podopieczni będą mogli aktywnie brać udział w zajęciach o charakterze edukacyjnym, aktywizującym społecznie oraz sportowo-rekreacyjnym.


Zobacz także