Premier w Tychach: Przeznaczymy ponad 500 mln zł na ok. 3 tys. obiektów sportowych

Będziemy mieli zdecydowanie największą kwotę środków, w najbliższych paru latach, którą przeznaczymy na różne obiekty sportowe w gminach rozsianych po całej Polsce – oświadczył szef rządu podczas konferencji prasowej.


Premier Mateusz Morawiecki podczas konferencji prasowej. 1 z 7
Fot. Krystian Maj / KPRM

Odpowiedzieliśmy na apel, który grupa chłopców skierowała do ludzi dobrej woli – oświadczył Prezes Rady Ministrów zapowiadając remont osiedlowego boiska w Tychach, o co apelowali młodzi piłkarze.

Premier Mateusz Morawiecki zaznaczył, że rządowi zależy na wspieraniu lokalnych inicjatyw, które promują kulturę fizyczną wśród młodych ludzi, m. in. poprzez aktywne i tematyczne place zabaw czy siłownie plenerowe. Jak mówił, pokazujemy, że współpracujemy z różnymi podmiotami, nie tylko z samorządami, ale też z takimi, które zajmują się przestrzenią publiczną. Chcemy współpracować ze wszystkimi, którzy są dobrymi gospodarzami.

Szef rządu wyraził nadzieję, że dzięki lepszym warunkom do gry i zabawy wyrosną m.in. nowe gwiazdy piłki nożnej, które zasilą w przyszłości lokalne kluby oraz reprezentację Polski.

Życzę wszystkim chłopcom i dziewczętom, którzy będą grali tutaj, i na innych boiskach w kraju, wiele radości i sukcesów – zakończył premier.


Zobacz także