Premier w Janowie Lubelskim: Wykształcenie jest największym skarbem XXI w.

Mateusz Morawiecki wziął udział w uroczystości wręczenia stypendiów z Funduszu Stypendialnego im. Marii i Lecha Kaczyńskich. Polska stoi przed ogromną szansą, bo ma wspaniałą polską młodzież – mówił premier.


Premier Mateusz Morawiecki razem z uczniami, którzy otrzymali stypendium. 1 z 8
Fot. Krystian Maj / KPRM

Szef rządu wyraził wdzięczność fundatorom tej inicjatywy za to, że dbają o to, aby młodzież miała jak najlepsze warunki do kształcenia się. Stypendia przyznawane są uczniom z powiatu janowskiego od 2014 r. za szczególne osiągnięcia w nauce, twórczości artystycznej, sporcie oraz działalności społecznej. W 2019 r. Komisja Stypendialna przyznała 25 stypendiów.

Mateusz Morawiecki przypomniał także słowa śp. prezydenta Lecha Kaczyńskiego, który jest patronem nagrody, że musimy dbać nie tylko o równomierny rozwój, ale również o to, żeby było jak najwięcej i jak najlepiej wykształconej młodzieży. Jak dodał, dzisiejsze stypendia na pewno się do tego przyczynią.

Życzę Wam, abyście Waszymi talentami torowali drogę do lepszej Rzeczpospolitej – dodał na zakończenie Mateusz Morawiecki, zwracając się do tegorocznych stypendystów.

Podczas wizyty premier złożył również kwiaty pod Kamieniem Pamięci, upamiętniającym katastrofę smoleńską oraz pod Pomnikiem bł. ks. Jerzego Popiełuszki.


Zobacz także