Premier Tusk na rozpoczęciu roku szkolnego w Ostrowcu Świętokrzyskim

- To przede wszystkim Wasz dzień – powiedział premier uczniom w Publicznej Szkole Podstawowej nr 5 im. Stefana Żeromskiego w Ostrowcu Świętokrzyskim. Szef rządu wziął udział w uroczystościach z okazji rozpoczęcia roku szkolnego.


Premier wśród pierwszoklasistów, którzy trzymają w rękach kartki - układają się one w napis Witaj Szkoło. 1 z 7
Fot. M. Śmiarowski/KPRM

Cieszę się, że tu z Ostrowca mogę powiedzieć, że udało się zdążyć na 1 września z „Naszym elementarzem” – podkreślił premier.

Od 1 września w 96 % szkół w Polsce dzieci uczą się z „Naszego elementarza”. Szkoła Podstawowa nr 5 w Ostrowcu Świętokrzyskim, którą odwiedził premier także wybrała darmowy podręcznik.

Darmowy podręcznik dla pierwszaków to realizacja zapowiedzi premiera Donalda Tuska ogłoszonej w styczniu 2014 r.

Premier podkreślił, że „Nasz elementarz” to dopiero początek wielkich zmian w polskich szkołach. Na rok 2015 opracujemy także podręcznik dla klas II, a na rok 2016 podręcznik dla klas III.

Premier podziękował polskim nauczycielom za ich pracę. To dzięki Waszemu wysiłkowi nasi polscy gimnazjaliści są najlepsi w Europie – powiedział, nawiązując do wyników badań edukacyjnych PISA.

Na pewno dacie radę! – zakończył premier zwracając się do uczniów.

„Nasz Elementarz" w ponad 96 % wszystkich szkół w Polsce 
 

"Nasz elementarz" opracowany na zlecenie Ministerstwa Edukacji Narodowej trafił do 11 413 publicznych i 632 niepublicznych szkół podstawowych. To 96 % szkół w Polsce. 

Darmowy podręcznik zamówiło:

  • 99,6% szkół publicznych;
  • 70,5 % szkół niepublicznych.

Tylko 52 szkoły publiczne nie zamówiły darmowych podręczników. W województwach mazowieckim i lubuskim darmowy podręcznik zamówiły wszystkie szkoły publiczne.

Więcej o darmowym podręczniku.

Darmowy podręcznik w liczbach - opis


Zobacz także