Premier Tusk: minister Arłukowicz może liczyć na moje wsparcie

- Minister zdrowia Bartosz Arłukowicz może liczyć na moje wsparcie. Celem jest skrócenie kolejek do specjalistów - powiedział premier Donald Tusk w piątek w Sejmie. Posłowie odrzucili wniosek opozycji o wniosek nieufności dla ministra zdrowia.


Premier Donald Tusk w Sejmie
Fot. M. Śmiarowski / KPRM

- Jeżeli ministrowie nie są w stanie wypełniać swoich obowiązków, są zwalniani przeze mnie i nie musimy liczyć tutaj na pomoc opozycji – podkreślił.

Współpraca, a nie konflikt

- Bezcenną wartością w polskim życiu politycznym jest przewaga tych, którzy chcą współpracować nad tymi, którzy chcą się awanturować – powiedział.

Dodał, że wnioski o odwołanie ministra zdrowia przedstawiane przez opozycję „poza pustosłowiem nie przynoszą żadnego rezultatu i są dowodem na brak jakiejkolwiek koncepcji".

- Jestem gotów usiąść do stołu z premierem Millerem i premierem Kaczyńskim ws. służby zdrowia – zaznaczył.

Obrona pacjentów

- Idziecie ręka w rękę z najsilniejszymi przeciwko najsłabszym i okraszacie to okrzykami „łapcie złodzieja!”– zwrócił się do opozycji premier Tusk. Powiedział, że rząd broni interesów pacjentów, podczas gdy opozycja - koncernów farmaceutycznych. Zwrócił uwagę, że przyjęta przez rząd ustawa refundacyjna doprowadziła do spadku cen leków, co nie jest na rękę koncernom farmaceutycznym.


Zobacz także