Premier spotkał się z nauczycielami

W Dniu Edukacji Narodowej, podczas spotkania z nauczycielami, premier Donald Tusk wręczył odznaczenia i nagrody najbardziej zasłużonym polskim pedagogom. Podczas spotkania prezes Rady Ministrów zaznaczył, że edukacja i kapitał intelektualny są prawdziwymi priorytetami rządu. – Zależy nam na tym, żeby młody Polak był jak najlepiej i jak najszybciej przygotowany do realnej konkurencji, jaką jest dzisiaj globalny rynek: krajowy, europejski czy światowy – powiedział premier. Zdaniem Donalda Tuska szansa edukacyjna jest największą rezerwą Polaków.


Podczas uroczystości w KPRM premier Donald Tusk osobiście wręczył nauczycielom Krzyże Oficerskie i Kawalerskie Orderu Odrodzenia Polski, Medale za Długoletnią Służbę, a minister edukacji narodowej Katarzyna Hall - Medale Komisji Edukacji Narodowej i nagrody MEN. Ponadto, z rąk premiera i minister 10 nauczycieli, po raz pierwszy w historii, otrzymało tytuły Profesora Oświaty – najwyższego stopnia awansu zawodowego przewidzianego w Karcie Nauczyciela.

- Maksymalizować szansę młodych Polaków, spowodować, żeby w konkurencji ze swoimi rówieśnikami już w wieku lat osiemnastu, dwudziestu byli lepiej przygotowani, bo my ciągle jesteśmy na dorobku, my ciągle musimy szukać tej szansy. A ja uważam, że szansa edukacyjna to jest być może największa rezerwa, jaką my, Polacy, mamy w porównaniu do konkurencji z innymi – powiedział szef rządu, wręczając najwyższe odznaczenia państwowe nauczycielom zaproszonym do KPRM.


Zobacz także