Premier: Rząd wprowadził około 100 zmian dla firm

Działania rządu skupiają się na tym, żeby Polska była dobrym krajem do prowadzenia biznesu dla małych i średnich przedsiębiorstw - powiedział szef rządu, podczas spotkania z przedsiębiorcami i członkami Regionalnej Izby Gospodarczej w woj. śląskim.


1 z 9
Fot. Krystian Maj / KPRM

Premier podkreślił, że ostatnie cztery lata rządów stworzyły dobre perspektywy dla wzrostu gospodarczego na najbliższe lata. Kontynuując, zaznaczył że dzięki takim rozwiązaniom legislacyjnym jak np. Konstytucja Biznesu, mali i średni przedsiębiorcy mają lepsze perspektyw rozwoju, a liczne bariery rozwojowe dla firm są likwidowane.

Ważne jest to, żebyśmy dobrze rozumieli mechanizmy, które funkcjonują w świecie po to, żebyście mogli się rozwijać. Gdy wy się rozwijacie, to rozwija się też Polska - mówił premier zwracając się do zebranych gości.

Wydarzenie było współorganizowane przez Katowicką Specjalną Strefę Ekonomiczną (KSSE) oraz Regionalną Izbę Gospodarczą (RIG) w Katowicach. W KSSE działa obecnie ponad 390 przedsiębiorstw, które łącznie zainwestowały około 36 mld złotych i stworzyły 80 tys. miejsc pracy.


Zobacz także