Premier: Rok Rodziny chcemy zamienić w Dekadę Rodziny

Donald Tusk wziął udział w regionalnym Forum dla Rodziny w Krakowie.


Przemówienie premiera, na pierwszym planie bobas, zdjęcie 1 1 z 6
Maciej Śmiarowski/KPRM

Dekada Rodziny

- Dekada Rodziny, ponieważ trzeba patrzeć z głębszą perspektywą – podkreślił premier.

Przypomniał efekty, jakie udało się osiągnąć w ostatnim czasie m.in.:

  • dłuższe urlopy rodzicielskie,
  • przedszkola za złotówkę,
  • program Mieszkanie dla Młodych.

The Year announces what we will do for the Polish family during the next decade.


Donald Tusk
- Nie ma właściwie takiej dziedziny życia, nie ma takiego resortu, nie ma takiej specjalizacji, która nie dotyczy bezpośrednio lub pośrednio polskiej rodziny – ocenił Donald Tusk.

Przypomniał, że obecnie w jego gabinecie 19 ministrów ma w sumie 50 dzieci. - Więc naprawdę współczynnik taki, o jakim marzymy, żeby stał się średnią krajową - żartował.

- Ja przeszedłem już 4 stopnie wtajemniczenia: byłem wnukiem, byłem synem, jestem ojcem i jestem dziadkiem i zdaję sobie też sprawę, że polska rodzina musi na nowo odzyskać tę wielopokoleniową wrażliwość – dodał premier.

Regionalne Forum dla Rodziny w Krakowie

W trzeciej regionalnej debacie poświęconej polityce rodzinnej biorą udział przedstawiciele samorządów, organizacji pozarządowych oraz rządu. Dialog w Krakowie dotyczy w szczególności tego, jak łączyć życie rodzinne i zawodowe oraz jak wspierać rodziny wielodzietne.

Krakowskie forum to kontynuacja dialogu, jaki premier Donald Tusk zainaugurował w Warszawie. Spotkania odbyły się już w Dąbrowie Górniczej (18.11) i w Gdańsku (25.11). Jeszcze w tym roku odbędą się spotkania w Poznaniu i Lublinie.


Zobacz także