Premier: Powinniśmy chcieć słyszeć hymn narodowy jak najczęściej, bo jest on oznaką jedności naszego narodu

Z okazji nadchodzącego Święta Niepodległości Mateusz Morawiecki wziął udział w uroczystym apelu w szkole podstawowej w Radzyminie. Placówka przystąpiła do ogólnopolskiej akcji Szkoła do Hymnu. Prawie 4 miliony uczniów i prawie 400 tys. nauczycieli z ponad 19 tys. szkół, przedszkoli i placówek oświatowych wspólnie o symbolicznej godzinie 11.11 odśpiewali hymn narodowy, jest to kontynuacja ubiegłorocznej inicjatywy Rekord dla Niepodległej.


Premier ściska dłonie dzieciom. 1 z 10
Fot. Adam Guz / KPRM

Musimy pamiętać o tym, że jesteśmy sztafetą pokoleń i nie byłoby naszej dzisiejszej Wolności bez walki, która toczyła się ponad 100 lat temu – przypomniał Mateusz Morawiecki.

Premier odniósł się także do tego, jak wielką wartością jest wolne państwo i jednocześnie podkreślił, że dzieci z każdym kolejnym rokiem swojego życia są tego coraz bardziej świadome.

Jednocześnie szef rządu pokreślił, że musimy pielęgnować przyszłość naszego kraju w taki sposób, aby Polska stawała się coraz lepszym miejscem do życia dla wszystkich Polaków. Jak dodał patriotyzm oznacza miłość do własnego narodu, a nie nienawiść do innych.

Silna Ojczyzna, świadoma swoich celów oraz wartości, służy umocnieniu siły moralnej i materialnej całego narodu – powiedział na zakończenie Mateusz Morawiecki.


Zobacz także