Premier: Polska najbardziej obiecującą gospodarką regionu

- Polska jest najbardziej obiecującą gospodarką regionu, a inwestorzy mogą mieć poczucie bezpieczeństwa i stabilności - powiedział Donald Tusk podczas otwarcia Central&Eastern Europe IPO Summit w Warszawie.


Szef rządu podkreślił, że to zasługa wszystkich Polaków. - To oni są twórcami tego niekwestionowanego nigdzie na świecie sukcesu gospodarczego. Jesteśmy jedynym krajem, w którym o kryzysie dużo się mówi, ale tego kryzysu się nie odczuwa - mówił. Zaznaczył, że od 2008 roku Polska nieprzerwanie ma wzrost gospodarczy. Premier dodał, że perspektywy Polski są obiecujące, "choć nieoszałamiające", a prognozy zakładają wzrost PKB w 2012 roku na poziomie 2,5%. - To i tak najlepsza prognoza ze wszystkich państw europejskich - zaznaczył.Szef rządu podkreślił również rolę Giełdy Papierów Wartościowych, instytucji finansowych i nadzoru finansowego w drodze Polski do sukcesu. - To wszystko przyczyniło się nie tylko do tego sukcesu, ale daje aktualnym i potencjalnym inwestorom uzasadnione poczucie bezpieczeństwa i stabilności, także na najbliższe lata - wyjaśnił. Wskazał także, że Giełda jest dobrym przykładem wzrostu "w czasach, kiedy wszystkim spada", zwracając uwagę na liczbę notowanych spółek i obroty akcjami.

Tegoroczne Central&Eastern Europe IPO Summit to druga edycja konferencji gromadzącej przedstawicieli spółek rozważających debiut giełdowy na GPW oraz globalnych banków i funduszy inwestycyjnych.


Zobacz także