Premier podsumował kolejne posiedzenie Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego

Przedstawiona została bieżąca informacja epidemiologiczna. Rozmawiano też m.in. na temat aktualnej sytuacji na polskich granicach. Spotkanie odbyło się z udziałem prezydenta Andrzeja Dudy w Biurze Bezpieczeństwa Narodowego.


Premier Mateusz Morawiecki, minister Mariusz Kamiński i minister Michał Dworczyk. 1 z 4
Fot. Krystian Maj / KPRM

Mateusz Morawiecki przypomniał, że granice zostały zamknięte dla obcokrajowców, po to, żeby spowolnić rozprzestrzenianie się koronawirusa. Podkreślił, że wprowadzając odpowiednie procedury oraz zmieniając organizację pracy, udało się rozładować kolejki na granicy zachodniej oraz południowej. Jak dodał będziemy robić wszystko, żeby w najbliższym czasie ten ruch odbywał się bez przeszkód.

Premier odniósł się także do sytuacji, panującej w szkołach. Zaznaczył, że prawie 80 proc. placówek korzysta już z możliwości zdalnego zlecania zajęć oraz sprawdzania wiedzy uczniów. Podkreślił, że w obecnej sytuacji jest to bardzo dobre rozwiązanie. Podziękował także wszystkim nauczycielom, uczniom oraz rodzicom, którzy są otwarci na tego typu tryb nauczania.

W kontekście przedstawionych rozwiązań dla przedsiębiorców szef rządu zaznaczył, że Tarcza Antykryzysowa jest mechanizmem przejściowym, po to, żeby ochronić polską gospodarkę w tym trudnym czasie i móc wrócić do pracy w zupełnie nowych okolicznościach.

Mateusz Morawiecki podziękował również wszystkim tym, którzy ściśle trzymają się procedur kwarantanny. Dzięki tej dyscyplinie wyjdziemy z tego wzmocnieni i będziemy mogli odbudować gospodarkę – dodał na zakończenie.

Następnie premier udał się na spotkanie z przedstawicielami klubów i kół parlamentarnych w formie wideokonferencji.

Zdjęcia do pobrania: https://www.flickr.com/photos/premierrp/albums/72157713539710528
Wideo do pobrania: https://we.tl/t-XQvkuw7dW6

Wystąpienie prezydenta:
WIDEO: https://we.tl/t-zqhbQ8jdHE
MP3: https://we.tl/t-OEHn53LEJe

Wystąpienie premiera:
WIDEO: https://we.tl/t-cIxQq88QDW
MP3: https://we.tl/t-bQM7Ky8Mk7


Zobacz także