Premier podczas Tweetup w KPRM o odpowiedzialności mediów za informację

To kolejne spotkanie premiera Mateusza Morawieckiego i ministrów z dziennikarzami i internetowymi liderami opinii. "Cieszę że możemy porozmawiać w luźniejszej atmosferze, bardziej otwartej i transparentnej o nurtujących wszystkich sprawach" – powiedział szef rządu witając zgromadzonych w Kancelarii Premiera.


Premier Mateusz Morawiecki podczas robienia selfie z uczestnikiem #TweetupKPRM. 1 z 21
Fot. Krystian Maj, Adam Guz / KPRM

Pytania uczestniczących w spotkaniu dziennikarzy dotyczyły m.in. edukacji historycznej, sytuacji Polaków po Brexicie, inwestycji i infrastruktury. Podczas rozmów poruszany był też temat projektu Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej, który zakłada stworzenie sieci dostępu do Internetu łączącej wszystkie szkoły w Polsce.

Jak podkreślił premier Mateusz Morawiecki, media to czwarta władza, więc rozmawiamy jak władza z władzą właśnie przede wszystkim po to, żeby informacje dotarły do społeczeństwa, dzięki Wam, w sposób możliwie prawdziwy.

W trakcie Tweetupu szefowi rządu towarzyszyli m.in.: wicepremier i minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin, minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Elżbieta Rafalska, minister środowiska Henryk Kowalczyk, minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski, minister edukacji narodowej Anna Zalewska, minister zdrowia Łukasz Szumowski, minister infrastruktury i budownictwa Andrzej Adamczyk.


Zobacz także