Premier otworzył pierwsze boisko Orlik 2012

Prezes Rady Ministrów Donald Tusk podczas wizyty w województwie podkarpackim zwiedził kompleks sportowy w Izdebkach koło Krosna. To pierwszy obiekt, który powstał w ramach programu „Moje boisko - Orlik 2012".


- Zwracam się jako ojciec do wszystkich ojców - prawdziwi Polacy uczą swoich synów i córki grać w piłkę. Lepiej grać z dzieciakami w piłkę niż się bić. Lepiej wychowywać przez sport i miłość, niż przez przemoc – powiedział premier, nawiązując do dzisiejszego Dnia Dziecka.

Szef rządu zaapelował do samorządowców o prace w ramach programu „Orlik". Podkreślił, że boisko w każdej polskiej gminie jest możliwe, a warunkami sukcesu są dobra wola i energia samorządu oraz pomoc ze strony rządu i województwa.

Odnosząc się do problemu rosnących cen paliwa premier Donald Tusk zapowiedział szczegółową analizę skutków obniżenia akcyzy. Zaznaczył, że warunkiem takiej decyzji będzie pełne przekonanie, że wpłynie to na realne obniżenie cen benzyny, a nie na większy dochód firm. - Chcę podjąć odpowiedzialnie decyzje, które przynajmniej zatrzymają niebezpieczeństwo galopady cen paliw. Ale na pewno nie podejmiemy decyzji - a tak było w przeszłości - że pod hasłem „ulżymy Polakom", tak naprawdę podejmowało się decyzje, które były ulgą dla producentów.

Premier Donald Tusk spotkał się w Przemyślu z uczniami I Liceum Ogólnokształcącego im. J. Słowackiego. W Jarosławiu szef rządu rozmawiał ze studentami Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej.

 


Zobacz także