Premier o wynikach referendum w Warszawie

- Chcę bardzo serdecznie podziękować warszawiakom za to, że zdecydowali się pozostawić Hannę Gronkiewicz-Waltz na stanowisku prezydenta - powiedział Donald Tusk.


Premier na konferencji prasowej na lotnisku "Okęcie"
Fot. M. Śmiarowski/KPRM

Szef rządu podkreślił, że dzięki wynikom referendum Warszawa ma gospodarza, który może kontynuować to, co wiele lat temu zaczęliśmy. - Chylę głowę przed wyrozumiałością i cierpliwością warszawiaków - zaznaczył. - Od początku byłem przekonany, że motywacje i powody, dla których próbowano to referendum zorganizować nie były szlachetne i nie miały interesu warszawiaków szczególnie na uwadze - ocenił.

W opinii premiera, rządzenie Warszawą nie jest wyraźnie łatwiejsze niż prowadzenie prac rządu. - Jak się dużo robi, to można popełnić błędy i czasami narazić się na złość i zniecierpliwienie ludzi - zaznaczył.

Dzień Nauczyciela

Premier złożył także życzenia nauczycielom z okazji Dnia Edukacji Narodowej. - W sercach dzieci i rodziców nauczyciele mają swoje należne miejsce - podkreślił Donald Tusk. Jak powiedział, polskiej szkole udało się podnieść poziom edukacji, co jest zasługą nauczycieli. - W ostatnich latach Polska zyskała wyjątkowy postęp, jeśli chodzi o skuteczność nauczania. Potwierdzają to międzynarodowe rankingi - zaznaczył szef rządu.


Zobacz także