Premier o przyszłości polskiego futbolu

Szef rządu wziął udział w spotkaniu poświęconym rozwojowi piłki nożnej w Polsce.


Premier Mateusz Morawiecki oraz pozostali goście siedzą przy stole. 1 z 7
Fot. Krystian Maj / KPRM

Premier wraz z przedstawicielami środowiska piłkarskiego rozmawiał o potrzebie rozwoju polskiego sportu, a także przedstawił Plan dla polskiej piłki. Plan obejmuje pięć kluczowych zagadnień: inwestycje w infrastrukturę sportową, szkolenia oraz wspieranie aktywności fizycznej dzieci i młodzieży, bezpieczeństwo na stadionach, sponsoring spółek Skarbu Państwa. To także rozwiązania podatkowe, które usystematyzują sytuację klubów piłkarskich.

Będziemy zmienić cały system szkolenia w piłce nożnej tak, aby jak najlepiej kształcić naszych młodych piłkarzy – podkreślił premier. Mateusz Morawiecki zaznaczył, że plan dla piłki, który został dziś zaprezentowany jest efektem wielu miesięcy prac. Dzisiejsze wydarzenie jest następstwem spotkania, które odbyło się rok temu na PGE Narodowym pod hasłem okrągły stół dla piłki nożnej.

Chcemy, żeby polska piłka była coraz lepsza i stała coraz wyżej w Europie. Aby nie tylko piłka narodowa, ale także piłka klubowa osiągała znakomite rezultaty – dodał szef rządu.

W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele m.in. Polskiego Związku Piłki Nożnej, Ekstraklasy SA, Totalizatora Sportowego, PKO Banku Polskiego, a także Prezesi klubów piłkarskich.


Zobacz także