Premier o programie dla klubów sportowych

Rządowy Program Klub to innowacyjny model bezpośredniego wsparcia małych i średnich klubów sportowych. W tym roku na jego realizację zaplanowano rekordowy budżet w wysokości ponad 54 milionów złotych, by wesprzeć jak największą liczbę klubów.


Konferencja premiera na tle boiska piłkarskiego. 1 z 7
Fot. Krystian Maj / KPRM

Sport to nie tylko tężyzna fizyczna, ale również walory duchowe, to wychowanie, dyscyplina, to coś, na co stawiamy – mówił premier Mateusz Morawiecki, który odwiedził wraz z minister sportu Danutą Dmowską-Andrzejuk, Towarzystwo Sportowe „Gwarek” w Tarnowskich Górach.

Dlatego też rząd stawia na sport. W ramach tegorocznej edycji dofinansowanie otrzymają wszystkie kluby, które wnioskowały o wsparcie i spełniły warunki formalne.

Z kolei minister sportu podkreśliła, że jednym z priorytetów państwa jest wsparcie sportu powszechnego w ramach Programu Klub.

Szef rządu podziękował także działaczom sportowym, trenerom oraz rodzicom, którzy angażują się w życie sportowe. Jak dodał poprzez sport będziemy w stanie lepiej wesprzeć polską młodzież w wejściu w dorosłe życie.

Dofinansowanie klubów sportowych w ramach Programu Klub

W tej edycji do 4894 małych i średnich klubów sportowych w całej Polsce trafią ponad 54 mln zł.

Kwota dofinansowania w ramach Rządowego Programu Klub to:

  • 10 tys. zł dla klubów jednosekcyjnych,
  • 15 tys. zł dla klubów wielosekcyjnych.

W podstawowym modelu finansowania środki można przeznaczyć na:

  • wynagrodzenie szkoleniowców,
  • organizację obozów sportowych,
  • zakup sprzętu sportowego.

Dodatkowo, w 2020 r. kluby mogą zdecydować o przeznaczeniu wszystkich środków na wsparcie pracy trenerów. 

Rządowy Program Klub w województwie śląskim

Z rządowego programu w latach 2016-2020 przeznaczono kwotę ponad 22,7 mln zł. W 2020 r. kwotą 6,5 mln zł zostanie wspartych 585 małych i średnich klubów sportowych.

 

 


Zobacz także