Premier o Funduszu Dróg Samorządowych: Budowa i modernizacja dróg dojazdowych zwiększy szanse biznesowe przedsiębiorców

Chcemy, żeby wszystkie samorządy mogły korzystać z rozwoju gospodarczego – zaznaczył szef rządu podczas briefingu ws. dofinansowania powiatu świebodzińskiego z Funduszu Dróg Samorządowych. Łączna kwota wsparcia dla tego powiatu wynosi 4 mln zł.


Premier Mateusz Morawiecki macha do zgromadzonych mieszkańców. 1 z 7
Fot. Adam Guz / KPRM

Jak zaznaczył Mateusz Morawiecki, na Fundusz Dróg Samorządowych rząd przeznacza w skali kraju ok. dziesięciokrotnie wyższą kwotę niż poprzednicy.

Fundusz to realne wsparcie dla realizacji inwestycji na drogach zarządzanych przez samorządy. To także odpowiedź na niedobór środków finansowych po stronie samorządowej, które pozwoliłyby na samodzielne unowocześnianie sieci dróg. Budowa dróg dojazdowych zwiększa szanse biznesowe polskich przedsiębiorców oraz pozwala tworzyć nowe firmy i miejsca pracy.

Premier podkreślił, że FSD poprawia także jakość życia ludzi w małych miejscowościach. Jak zaznaczył wiele projektów w całej Polsce może być realizowane dzięki skutecznej polityce finansowej, którą prowadzi rząd.

Mateusz Morawiecki poinformował ponadto o nowelizacji Prawa o ruchu drogowym, które zakłada m.in. wprowadzenie obowiązku tworzenia korytarzy życia dla pojazdów uprzywilejowanych.


Zobacz także