Premier: Naszym zobowiązaniem jest silna, polska armia

„Chcemy, by nasze wojsko było coraz lepiej uzbrojone i wyćwiczone” – zaznaczył szef rządu podczas spotkania wigilijnego z żołnierzami jednostek Wojsk Specjalnych w Dowództwie Komponentu Wojsk Specjalnych w Krakowie.

 


Premier Mateusz Morawiecki wita się z żołnierzem. 1 z 11
Fot. Krystian Maj / KPRM

Mateusz Morawiecki podziękował żołnierzom i ich rodzinom za ofiarną służbę i poświęcenie w różnych miejscach na świecie. Wszystkim żołnierzom życzę, aby nadchodzące święta były czasem spokoju, radości, wytchnienia i refleksji – podkreślił szef rządu.

Premier podziękował wszystkim jednostkom specjalnym: Grom, Formoza, Agat, Nil, 7. Eskadra Działań Specjalnych, Jednostka Wojskowa Komandosów, oraz jak dodał wszystkim tym, którzy walczycie i ćwiczycie się po to, aby zabezpieczać nasze granice i wschodnią flankę NATO.

Jak zaznaczył szef rządu, Polska jest w awangardzie wojsk specjalnych NATO. To, że nasza sprawność jest przedmiotem zazdrości niejednego kraju Paktu Północnoatlantyckiego jest waszą ogromną zasługą – zaznaczył Mateusz Morawiecki, który pogratulował żołnierzom wojsk specjalnych uzyskania certyfikacji NATO.

Naszym zobowiązaniem jest to, aby armia polska była coraz lepiej uzbrojona, wyszkolona i wyćwiczona, żeby można było walczyć w profesjonalny sposób, z najlepszym sprzętem, o bezpieczeństwo naszej ojczyzny – podkreślił premier.

 


Zobacz także