Premier: Nasz kraj znakomicie godzi cele społeczne z celami rozwojowymi

Polska, która w jednym czasie stabilizuje swoją sytuację budżetową, jest w stanie przeznaczać znaczne środki na politykę społeczną, wypełniać swoje zobowiązania wobec NATO i inwestować w rozwój infrastruktury– mówił szef rządu podczas WELT Economic Summit w Berlinie. Jest to jedno z ważniejszych spotkań ludzi polityki i biznesu.


Premier stoi na ściance z napisem 1 z 9
Fot. Krystian Maj / KPRM

Mateusz Morawiecki zachęcał również przedstawicieli świata biznesu do inwestowania w Polsce. Istotne jest, żeby w kraju pojawiło się jak najwięcej projektów innowacyjnych - mówił.

Premier podkreślił, że Polska jest bardzo mocno włączona w europejskie mechanizmy gospodarcze. Jak dodał dzięki polskim przedsiębiorcom i pracownikom jesteśmy na ustach światowego i europejskiego biznesu jako kraj, który znakomicie godzi cele społeczne z celami rozwojowymi i jednocześnie potrafi zapewnić stabilność fiskalną i ekonomiczną.

Ponadto Mateusz Morawiecki odniósł się do sytuacji na Bliskim Wschodzie. Wyraził nadzieję na  zmniejszenie napięcia oraz poinformował o dzisiejszym spotkaniu z prezydentem Andrzejem Dudą, które miało miejsce w Biurze Bezpieczeństwa Narodowego w Warszawie, w związku z zaistniałymi wydarzeniami.


Zobacz także