Premier: Nadzieja nie przychodzi sama, przychodzi wraz z drugim człowiekiem i to jest piękne

Mateusz Morawiecki wraz z ministrami wziął udział w akcji Szlachetna Paczka. Wsparcie otrzyma starsze małżeństwo zmagające się z uciążliwymi schorzeniami.


Rada Ministrów pakuje paczki. Premier Mateusz Morawiecki trzyma w rękach cukier. 1 z 11
Fot. Adam Guz / KPRM

Premier podkreślił, że Szlachetna Paczka jest wspaniałą inicjatywą, która jest bardzo ważna dla wszystkich osób będących w potrzebie. Dla wielu ludzi, którzy żyją w samotności, niedostatku, to wyciagnięcie ręki jest rzeczą fundamentalną – mówił.

Akcja działa w myśl idei niesienia mądrej pomocy. Nie jest to wyłącznie wsparcie materialne, ale przede wszystkim próba nawiązania relacji międzyludzkich. Ta nadzieja przychodzi do potrzebujących dosłownie i w przenośni – zarówno w podarunkach, ale też w darach serca, w rozmowie, w pochyleniu się nad drugim człowiekiem – zaznaczył Mateusz Morawiecki.

Szlachetna Paczka działa już od 18 lat, a łączna wartość przekazanej pomocy przekroczyła 339 mln zł. Jej celem jest pomoc ludziom potrzebującym,  m.in. osobom starszym, niepełnosprawnym, rodzinom wielodzietnym. Dzięki darczyńcom oraz wolontariuszom, którzy poznają ich historię, osoby będące w potrzebie tuż przed świętami otrzymują paczki odpowiadające ich indywidualnym potrzebom.

Od 16 listopada do 6 grudnia darczyńcy z całej Polski mogą wybierać rodziny, którym przygotują dedykowaną pomoc. Osoby, które nie mogą przygotować paczki, mogą pomóc, wspierając projekt wpłatą.


Zobacz także